Skaityk, dalyvauk.


Metų knygos rinkimai 2018

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Ši akcija buvo įtraukta į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.
Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose - vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos - knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija - publicistikos ir dokumentikos.Pažintis su Sigutės Ach knygos keliu

                 Gimnazijos bibliotekos informacinis centras dalyvauja Panevėžio rajono Švietimo centro ir Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamo skaitymo skatinimo projekte „Knyga augina asmenybę“. Aktyviausiai skaitantys 3-4 klasių mokiniai –  Lukas Rožėnas, Marija Mažeikaitė, Radvilė Ruzaitė, Saulė Speičytė, Goda Vainoraitė, Simona Gilytė –  balandžio 7 dieną dalyvavo  Sigutės Ach edukacinėje programoje „Knygos kelias“. Sigutė Ach – dailininkė iliustruotoja, Lietuvoje žinoma jau daugiau nei 20 metų, mylima ne tik už simpatiškus sparnuotus personažus, bet ir už nuostabius romantiškus tekstukus, šildančius širdis ir vaikams, ir suaugusiems. Susitikimo dalyviai buvo sužavėti menininkės pasakojimu apie tai, kaip atsirado knyga. Juk buvo toks laikas, kai karalystė turėjo tik dvi knygas. Jas skaityti galėjo tik karaliai. Šiais laikais yra kitaip, bet knyga neprarado savo vertės. Juk tas, kuris moka skaityti ir rašyti, yra laisvas.
Edukacinės pamokėlės metu visi kaip tikri knygrišiai pasigaminome po mažytę knygelę. Sužinojome, kad rašytojas „į žodį įpila prasmę“.  Leidėjas ir spaustuvininkas rūpinasi, kad knyga pasiektų skaitytoją,  knygos mums padeda lavinti kalbą ir žodyną.  Jos moko mus išreikšti save ir suvokti, ką kiti žmonės sako ir rašo. Knygų skaitymas suteikia galimybę vertinti ir turėti savo nuomonę.
Sigutė Ach iš tiesų turi sparnus!.. Sparnus, kurie leidžia šiek tiek pakilti virš kasdienybės, svajoti, atrasti nepaprastus dalykus paprastame mūsų gyvenime...
Mieli mokiniai, projekto veiklos ir susitikimai dar tik prasideda, tad aktyviai skaitykite ir turėsite galimybę patys sudalyvauti susitikimuose su autoriais.

 Bibliotekos vedėja Dalia Kukenienė
Mandala yra apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Tai  piešinys susietas su religijos tradicijomis, tačiau jų spalvinimas puikiai tinka atsipalaidavimui ir kantrybei ugdyti. Spalvindami mandalas puikiai nuimsite įtampą, atsipalaiduosite. 

Kviečiame pertraukas leisti prasmingai baltojoje nišoje spalvinant mandalas.
SVEIKINAME 

GODĄ JUSYTĘ IR BERTĄ AUKŠTIKALNYTĘ, 

JŲ MĖGSTAMIAUSI KNYGŲ HEROJAI  PUIKUOJASI

National geographic KIDS 2016 m. balandis Nr. 67

Atspėkite, kurie? Jeigu teisingai atsakysite, Jūsų laukia prizas.


Kiekvieną ketvirtadienį po 3 pamokų kviečiame į skaitymų 

pertraukas skirtas bibliotekų metams paminėti.
"Knyga mane augina" būrelio nariai piešė piešinius  mėgstamiausias knygos veikėjas ir siuntė juos į NG KIDS Lietuva organizuojamą konkursą. Laukiame rezultatų.


Sveikiname!!! 

5a klasės mokinius ir bibliotekininkę Dalią Zdanavičiūtę dalyvavus literatūrinio žurnalo Laimiukas nr.1 kryžiažodžių sprendimo konkurse ir laimėjus knygą bibliotekai "Šniukštinėtojai laive"!!!

Šniukštinėtojai laive
DĖMESIO!!!
Citatų konkursas tik gruodžio gruodžio 10 iki 16 dienos imtinai. Daugiau informacijos:
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/konkursas-rasykite-labiausiai-isiminusias-lietuvos-autoriu-knygu-citatas-ir-laimekite-dovanas-56-472059?from=ar_desktop_container-kaledoshttps://www.youtube.com/watch?v=KGj03Ak86jA&rel=0

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose.

Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį. Akcijai siūlomos knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos iki einamųjų metų rugpjūčio 31 dienos.

Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos (nuo 2012 m.).   

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.


Vaikų knygų penketukas

ADOMAITYTĖ, GINTARĖ
ČIOBRELIŲ DVARAS

BALTRUKONYTĖ, JURGA
TORČIUKAS ANT DEBESĖLIO
KANDROTIENĖ, DANGUOLĖ
SPINTOS ISTORIJOS

 

ZYLĖ, KOTRYNA
MILŽINAS MAŽYLIS
ŽUTAUTĖ, LINA
FERDINANDAS IR PŪ: ŽYGIS Į AUSTRALIJĄ

SVEIKINAME !!!

Dominyką Skrebę 7b kl. 

Kristupą Zupką 8c kl. 

Suradus knygas ir užuominas!!!

 BibliotekininkėsKonkursas  „Surask užuominą knygoje“Konkurso tikslai:
1.Skatinti mokinius suprasti, jog skaityti ir kalbėtis įvairiomis formomis apie knygas gali būti įdomu ir prasminga.
2. Formuoti kritinį mąstymą, ugdyti vaizduotę bei kūrybiškumą.
Konkurso sąlygos:
3. Konkurse gali dalyvauti 5-6 klasių, 7-8 klasių ir I-IV gimnazijos klasių mokiniai.
4. Norint dalyvauti konkurse reikia turėti išmanųjį telefoną ir jame įdiegtą QR kodo skaitytuvą.
5. Bibliotekos tinklaraštyje: vgbiblioteka.blogspot.com, bus patalpinti QRCode.png.
6. Gimnazijos bibliotekoje reikia surasti knygą, kurioje yra  užšifruota užuomina.
7. Konkursas vyks nuo 2014 m. spalio 15 d. iki 2014 m. spalio 20 d.
8. Sėkmingai suradę knygas ir užuominas bus apdovanoti.
                                                                                  


5-6 klasėms


7-8 klasėms

I- IV gimnazijos klasėms       Linkime sėkmės  bibliotekos vedėja Dalia Kukenienė ir bibliotekininkė Dalia Zdanavičiūtė

„AUGU SKAITYDAMAS“ TAISYKLĖS

„Augu skaitydamas“ yra skirta visiems vaikams ir vaikučiams, kurie mėgsta skaityti ir klausytis skaitomo teksto. Skaitykite, kurkite savo skaitytojo profilį ir registruokite perskaitytas knygas. Nepamirškite parašyti ir atsiliepimo apie perskaitytą knygą – šitaip galite padėti bendraamžiams apsispręsti, kurios knygos imtis. Taip pat kviečiame tėvelius registruoti savo vaikus, kurie patys dar nemoka skaityti, o klausosi jiems skaitomo teksto.

SVARBU
Knyg(i)ų mūšių atrankiniai turai - jau penktadienį!

Knyg(i)ų mūšių komandų registracija baigėsi. Džiaugiamės, kad registravotės gausiai ir jau laukiame atrankos turų šį penktadienį! Visa informacija išsiųsta komandoms jų duotais adresais. Komandas, kurios pateks į finalą, paskelbsime penktadienio vakare.

Linkime sėkmės visoms komandoms!

SVARBU 

SĖKMĖS PENKTADIENĮ:


2a klasės  mokinių komandaI ,,SMALSIUKAI"

Saulei Speičytei (kapitonė)
Faustui Aleknai
Kasparui Antanaičiui
Radvilei Ruzaitei
Ievai Pilkauskaitei
Godai Vainoraitei
Bertai Aukštikalnytei
Simonai Gilytei
Dėkoju komandą suburusiam Mokytojui Jonui Marcinkevičiui

Jungtinei komandai  "Laputės"
1. Lyderei Auksei Juškytei 4a kl. 
2. Gintarei Vaitkevičiūtei 4a kl. 
3. Rusnei Tijūnaitei 3b kl. 
4. Gabijai Matekonytei 4a kl.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą