SKRAIDANTYS PUSLAPIAI

Kaip rasti laiko skaityti? 'Rimtas klausimas. Ir, deja, ne vienas. Kai tik iškyla klausimas, kada skaityti, vadinasi, tam nėra noro. Nes panagrinėjus iš esmės, niekas niekada neturi laiko skaityti. Nei mažiukai, nei paaugliai, nei suaugusieji. Gyvenimas yra amžina kliūtis skaitymui. - Skaityti? Labai norėčiau, bet darbas, vaikai, namai, aš nebeturiu laiko... - Kaip aš jums pavydžiu, kad jūs turite laiko skaityti!!! Ir kodėl ta moteris, kuri dirba, eina apsipirkti, augina vaikus, vairuoja automobile, myli tris virus, vaikščioja pas dantų gydytoją, kitai savaitei keliasi į naują butą, turi laiko skaityti, o šis dorasis viengungis rentininkas- ne? Skaitymo laikas visuomet yra pavogtas laikas. (Beje, visai kaip laikas, skirtas rašymui arba meilei.) Pavogtas iš ko? Tarkime, iš pareigos gyventi. Tai, be abejo, ir yra priežastis, dėl kurios metro- rimčiausias minėtos pareigos simbolis-yra pati didžiausia biblioteka pasaulyje. Skaitymo laikas, kaip ir meilės, prailgina gyvenimo laiką. Jei į meilę žiūrėtume per savo dienotvarkę, kas gi norėtų rizikuoti? Kas turi laiko mylėti?Tačiau ar kada nors teko matyti įsimylėjėlį, neturintį laiko meilei? Aš niekada neturėjau laiko skaityti, tačiau niekada niekas man negalėjo sutrugdyti užbaigti romano, kuris man patiko. Skaitymas nepriklauso nuo visuomeninio laiko paskirstymo, jis, kaip ir meilė, yra gyvenimo būdas. Ir keliamas ne klausimas, ar aš turiu laiko skaityti, bet klausimas, ar aš suteikiu sau laimę būti skaitytoju. - Skaitymo laikas? Aš jį turiu savo kišenėje.” Iš D. Pennac knygos „Kaip romanas“.
Ką penktokams pašnabždėjo projektas „Skraidantys puslapiai“? Ne veltui sakoma, kad knyga yra geriausias draugas ir išmintingiausias patarėjas. Knygų skaitymas atveria vartus į stebuklų ir paslapčių pasaulį, supažindina su svečiomis šalimis, jų tradicijomis. Skaitydami aplankome daugybę gražių vietų ir susipažįstame su žmonėmis, kurių niekada nesutiktume neskaitydami. Be to, skaitymas skatina mąstymą ir yra puiki mankšta smegenims. Baigėsi 4 mėnesius trukęs penktokų projektas „Skraidantys puslapiai“, kurį organizavo Panevėžio r. Velžio gimnazijos ir miestelio bibliotekininkės. Norime pasidžiaugti rezultatais: 5c klasė perskaitė 16820 puslapių. Daugiausiai puslapių perskaitė Gabija, Simas, Aistis. 5 a klasė perskaitė 20260 puslapių. Daugiausiai perskaitė Danielė N., Enrika R., Jokūbas J., Kostas J., Joris V. 5b klasė įveikė 20956 puslapius, daugiausiai perskaitė Rusnė, Melita, Kristupas T. Dėkojame šauniesiems penktokams už dalyvavimą projekte, rudenį visų laukia mūsų rėmėjų fondo „Švieskime vaikus“ ir leidyklos „Šviesa“ prizai, o pagrindinis prizas- kelionė į pajūrį- bus skirtas 5b klasei ir daugiausiai iš 5a ir 5c klasės perskaičiusiems mokiniams. Linkime gražios vasaros su knyga! Bibliotekininkės
Mus aplankė mažieji Valentinukai iš 2a kl.Kodėl paaugliai turėtų laisvalaikiu skaityti? 

"Nes tik skaitančio žmogaus sistema ar šiaip inertiškas gyvenimas netampys už virvučių kaip kvailos marionetės. Nes tik mokantis rasti informaciją, ieškantis atsakymų žmogus mokės teisingai pasirinkti. Tik žinantis, informuotas, suprantantis (ar bandantis suprasti) žmogus mokės įvertinti pačius paprasčiausius (svarbiausius) dalykus gyvenime, kurie dažniausiai būna esminiai ir kurių mes nepastebime informacijos šiukšlyne. Skaitantis žmogus nebėgs su minia – jis visada bendraus tik su pačiais protingiausiais, mokysis iš pačių geriausių – su tais, kurie turi ką pasakyti – su rašytojais." (Jurga Lago – debiutuojanti lietuvių autorė, juvelyrikos namų YURGA įkūrėja).
Knygos minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą 

F. Bekonas

SVEIKINAME

3a klasės mokinius ir mokytoją Joną Marcinkevičių tapus daugiausiai per kovo mėnesį perskaičiusia knygų klase.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą