Mokytojams


SKAITMENINIS UGDYMO TURINYS, METODINIAI PATARIMAI
Šis rinkinys – skaitmeninių mokymo priemonių (SMP) ir metodinių patarimų katalogas. Įvairių dalykų mokytojai ras naudingų nuorodų, kur šaltiniai pateikiami įvairiu formatu - nuo *.pdf iki interaktyvių mokymo (si) objektų. SMP sukurtos įgyvendinant įvairius projektus, patalpintos įvairiose svetainėse.
Metodinius patarimus, skirtus konkrečiam dalykui, rasite prie dalyko, o paskutiniame skyriuje yra metodiniai patarimai bendrosioms kompetencijoms ar integruotiems dalykams ugdyti.
Rinkinys bus nuolat atnaujinamas.

https://sodas.ugdome.lt/viesieji-puslapiai/6800
http://www.schooleducationgateway.eu/lt/pub/practices/virtual_guide_for_entrepreneur.htm 

http://mokslosviesa.lt/#k2p47
https://www.knygos.lt/lt/elektronines-knygos/nemokamos/
http://enciklopedija.bibliotekospazangai.lt/
Kaip rašomas euro ženklas?

Turbūt ne visi žino, kad lietuviškoje klaviatūroje taip pat yra ir euro simbolis €. Jis rašomas laikant dešinįjį ALT klavišą ir spaudžiant raidę E.
Lygiai taip pat ženklas € rašomas naudojant daugumos Europos šalių klaviatūras (pavyzdžiui, vokiečių, danų, švedų ir t. t.). JK skirtoje angliškoje klaviatūroje naudojamas derinys deš. ALT ir 4. Be abejo, JAV skirtoje klaviatūroje šio ženklo nėra.
Sėkmės skaičiuojant naujuosius savo pinigus!
euro zenklas
informacija iš: http://www.epilietis.eu/index.php/naujausi-ivykiai

Vykdant ES SF projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas mokslų“ leidžiama mokslo populiarinimo knygų serija lietuvių kalba „Mokslas visiems“.

Šiuo metu, išleistos mokslo populiarinimo serijos „Mokslas visiems“ knygos:
- Jeremy Rifkin „Trečioji pramonės revoliucija“. Atsisiųsti 
- Matt Ridley „Raudonoji karalienė“. Atsisiųsti 
- Spencer Wells „Pandoros sėkla“. Atsisiųsti 
- Neil Shubin „Žuvis tavyje“. Atsisiųsti 
- Brain Fagan „Ilgoji vasara“. Atsisiųsti 
- Matt Ridley „Racionalusis optimistas“. Atsisiųsti 
- Nick Lane „Gyvybės triumfas“. Atsisiųsti 
- Michio Kaku „Ateities fizika“. Atsisiųsti 
- Nicholas Carr „Seklumos“. Atsisiųsti 
- Michael Nielsen „Atradimai kitaip“. Atsisiųsti 
- Anthony C. Grayling „Reikšmingiausios idėjos“. Atsisiųsti 
- John Brockman „Tai pakeis viską“. Atsisiųsti

Metų paskaita „Romualdas Granauskas - mokytojams


Edukacinė medžiaga apie eurą

Lietuvos banko edukacinė ir metodinė medžiaga apie eurą
Nuo 2015 m. sausio 1 d. euras tampa oficialia Lietuvos valiuta. Lietuvos bankas, siekdamas, kad visuomenė būtų pakankamai informuota apie naująją Lietuvos valiutą – eurą, parengė edukacinę ir metodinę medžiagą. Edukacinė medžiaga, skirta ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, ir įvairių amžiaus grupių mokiniams, parengta vadovaujantis principu, kad skirtingų amžiaus grupių mokiniai nevienodai įsisavina mokomojo turinio medžiagą.

http://www.ikimokyklinis.lt/index.php/naujienos/bendros-naujienos/lietuvos-banko-edukacine-ir-metodine-medziaga-apie-eura/18606 
Lietuvos vartotojų institutas dovanojo knygą "Atsakingas vartojimas" 

Leidinyje įklijuotas CD su skaidrėmis, kurias galima naudoti kaip pagalbinę priemonę pamokose. Skaidrėse ne tik vaizdžiai pristatomos aktualios vartojimo problemos, bet ir pateikiama praktinių užduočių moksleiviams.Su kita moksleivių švietimui reikalinga medžiaga ( edukaciniais filmais, jaunimo žurnalistiniais tyrimais, elektronine knygos versija ir panašiai) galite susipažinti Lietuvos vartotojų instituto interneto svetainėje: http://.vartotojai.lt/pilietiškumasKviečiu išbandyti žaismingą Donelaičio interpretaciją (nekomercinį

bendraminčių projektą) - psichologinį būrų testą:    

   www.būrai.ltParengtas metodinis leidinys „Pradinių klasių mokinių kūrybiškumo ugdymas sprendžiant praktines problemas“

Įgyvendinant Ugdymo plėtotės centro projektą „Pradinio ugdymo tobulinimas“ parengtas metodinis leidinys „Pradinių klasių mokinių kūrybiškumo ugdymas sprendžiant praktines problemas“. Leidinio autorės – A. Kazlauskienė, R. Gaučaitė, R. Pocevičienė, E. Masiliauskienė, R. Vilutienė ir L. Norutienė.
Metodiniame leidinyje apžvelgiama kūrybiškumo samprata ir jo trikdžiai, aptariama pradinių klasių mokinių mokymosi potencialo ir poreikių pažinimas ir atpažinimas, palankios ugdomosios aplinkos kūrimas, pateikiama praktinių patarimų, kurie naudingi atliekant kūrybines užduotis. Nagrinėjami metodai, skirti ugdyti pradinių klasių mokinių kūrybiškumo ir praktinius problemų sprendimo gebėjimus.
Metodinio leidinio priede pateikiami aprašyti, nufotografuoti ir nufilmuoti pradinių klasių mokinių kūrybiškumo ugdymo sprendžiant praktines problemas metodų taikymo pavyzdžiai.
Skaitmeninė metodinio leidinio versija:
Metodinio leidinio priedą galite  parsisiųsti čia. Parsisiųskite visą DVD archyvą, jį išarchyvuokite viename aplanke. Priedo peržiūrai interneto naršyklėje atverkite priemone_web.html failą.
Lina Lungytė-Jankoitienė
Projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“
Veiklos vadovė
Informacija iš: http://www.upc.smm.lt/projektai/tobulinimas/naujienos/leidinys.php

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą